A szexuális élet szempontjából 2017 tragikusan rossz év volt. Mármint a nagy összképet nézve, hiszen számos országban egyszerűen nem szexelnek eleget az emberek.
Gondolhatnánk azt is, hogy ez egy jó dolog, hiszen folyton a túlnépesedésről hallunk, de ez az egyes országokra nézve egy nagyon negatív folyamat. Ha egy országban hirtelen lecsökken a munkaképesek száma, akkor az a nyugdíj és a szociális ellátórendszer gondjai mellett számos más problémát is okoz.
Spanyolországban a termékenységi ráta akkorát zuhant, hogy a kormány felvett egy különleges szaktanácsadót, hogy segítsen megfordítani a trendet. Edelmira Barreira Diz, „a demográfiai kihívásért felelős kormánybiztos” úgy nyilatkozott, hogy „még rengeteg munka áll előttünk”.
Hongkongban is csökken a népesség és a termékenységi ráta úgy áll, hogy 1,8 gyermek esik egy nőre. 2013-ban szingapúri mintára pénzdíjat is akartak a megszületett gyermekek után adni, de ebből azóta sem lett semmi.
Olaszország termékenységi rátája mélyen az európai átlag alatt van, 1,43. Ilyen hirdetésekkel próbálják meg a felnőtteket gyermekszülésre ösztönözni: „A szépségnek nincsen kora, a termékenységnek van.” Sajnos, úgy tűnik, eredménytelenül.
Indiában általában nem ügy a termékenység, de a párszi népcsoport eltűnőben van. Ők így bíztatják a népet: „Légy felelősségteljes! Ne használj óvszert ma este!”
Dániában a termékenységi ráta 1,73 gyerek/nő. Egy utazási iroda a nála lefoglalt nyaralásokon fogant babák számára 3 éves korukig biztosít babaápolási cikkeket.
Oroszországban már olyan rossz volt a helyzet, hogy 2007-ben szeptember 12. hivatalosan is a Fogamzás napja lett. Az a nő, aki 9 hónappal ezután szült, hűtőt kapott az államtól.
Japánban diákok egy csoportja tervezett egy robotot 2010-ben. A Yotaro baba-robot ízelítőt ad a japán pároknak abból, mit is jelent szülőnek lenni.
Szingapúrban a világon a legalacsonyabb a termékenységi ráta. 0,81 gyermek/ nő. Évi 1,6 milliárd dollárt költött eddig az állam szülést bátorító programokra. Limitálták az egyszobás lakások számát is, hogy minél több pár éljen inkább együtt, mint külön, hátha ez is javítja a szülési kedvet.
Dél-Koreában pedig pénzt ajánlanak azoknak a családoknak, ahol több mint egy gyermek van és minden szerdán 7-kor bezárnak a hivatalok, hogy az emberek hazamenjenek a munkahelyükről. Ezt hívják családi napnak.
(Fotó: pixabay.com/joshuatkd)