Miközben az Orvosok Határok Nélkül és az Egészségügyi Világszervezet is elismeri, hogy vesztésre állnak az Ebola elleni harcban, a Getty Images fotósa, John Moore a libériai fővárosban, Monroviában készített hátborzongató képeket a betegekről és a vírus terjedéséről.
Szétszakított családok, a halálos vírussal harcoló orvosok és segítők, haldokló emberek, fertőtlenített koporsók a főszereplői John Moore képeinek. A Getty Images fotósa a libériai fővárosban, Monroviában örökítette meg a járvány hétköznapjait.
Az Orvosok Határok Nélkül segélyszervezet szerint a vírus nyugat-afrikai terjedése olyan, mintha háborús helyzet lenne, és akár fél évbe is beletelhet, mire megfékezik a járványt.
Egy másik segélyszervezet, a Plan International egy munkatársa ugyanakkor úgy vélekedett, lehetetlen regisztrálni az összes fertőződést, mivel rengeteg olyan beteg van, akit félnek kórházba vinni, és inkább otthon rejtegetnek a családtagok.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közben arról számolt be, hogy még az egyébként kórházba szállított betegeket sem győzik ellátni, olyan sokan vannak.
Visszatérve a Orvosok Határok Nélkülhöz, annak nemzetközi igazgatója úgy fogalmazott, olyan, mintha egy száguldó vonat mögött rohannának, és egész egyszerűen képtelenek megfelelően gyorsan reagálni a vírus terjedésére.
"Ilyennel még nem találkoztunk, ezért új stratégia kidolgozására van szükség, mert az Ebola már nemcsak vidéken, hanem Monroviában is terjed" – mondta Joanne Liu.
A hivatalos adatok szerint a fertőzöttek száma augusztus közepéig 1975, a halálos áldozatoké pedig 1069 – mindez négy nyugat-afrikai országban, Guineában, Libériában, Sierra Leonéban és Nigériában. A valós adatok persze a fentiek fényében még ennél is durvábbak lehetnek.