Kánikula van, így legszívesebben víz közelben töltené az időt az ember, ugyanakkor járványos időkben nem mindenki vágyik zsúfolt strandra. Nem csoda, hogy megnőtt az érdeklődés a medencék iránt. Élelmes vállalkozások pedig kapnak is az alkalmon világszerte.
A kereslet megteremtette a kínálatot: lehet medencét bérelni, de konténerből igen gyorsan csináltatni is, hogy ne kelljen bajlódni az építkezéssel.
Az első vállalkozás – egy medencebérléssel foglalkozó applikáció - összeköti a már meglévő medencével rendelkező tulajdonosokat a privát lubickolás élményét keresőkkel, akik a fürdőzők száma alapján fizetik a bérleti díjat.
Így nem kevés bevétel ütheti a tulajdonos markát, ha egy nagyobb baráti társaság béreli ki a medencét 15 EUR (mintegy 5000 Ft)/fő áron.
Az egyébként francia eredetű applikációt Spanyolországban is elindították tavaly, akkor még nagyon kevés bérelhető medencével, azonban mára a kínálat a húszszorosára, a kereslet pedig négyszeresére nőtt, mondta el az Euronewsnak a Swimmy app. kommunikációs vezetője.
Ezeket a medencéket, bár drágább, mint strandra menni, de a tömegtől távol, a család vagy a barátok körében élvezhetik a bérlők. Ráadásul a szemfüles tulajok már különböző szolgáltatásokat is kapcsolnak a strandoláshoz, például kávét, fagylaltot stb. Miközben a tisztaságra és a fertőtlenítésre is alaposan ügyelnek, a saját érdekükben is.
Konténerből medence
A másik lehetőség persze a saját úszómedence, akinek erre megvan a helye és az anyagi lehetősége. Egy kanadai vállalkozás a fém konténerekben látta meg jövőt. (A konténereket egyébként is divatos újrahasznosítani, akár mini lakóhelyként, vagy többet összerakva belőlük akár irodaépületként is.)
A konténereket általában meg kell erősíteni, hogy elférjen bennük nagyjából 18 ezer liter víz. Mindenféle egyéb élményelem is beépíthető a Modpoolsba, írja a Fatherly, színváltós ledek, jacuzzi vagy akár fűtés, az egyik oldala pedig üveg, így a parton ülők akvárium üzemmódban élvezhetik a többiek lubickolását.
A konténereket a föld alá süllyesztve- ekkor persze a látványelem kimarad -, de akár egyszerűen a kertben letéve is lehet használni. (Persze a bekötést nem lehet megúszni.)
Mondjuk a konténermedence nem éppen olcsó mulatság, mert közel 8 millió forintnak megfelelő dollárba kerül, de a cikk szerint így is fele ár az épített medencéhez képest.
A posztot a blog Facebook-oldalán kommentelhetitek.