A randizós applikációt sokan sok helyen kiátkozták már, volt a romantika sírásója, a nyugati civilizáció végzete (azaz sikeres ötlet), most újabb tétellel bővült a lista: a Tinder lett az élőzene gyilkosa.
A melbourne-i Cherry Bar (fotó: facebook.com / cherryacdclane)
Legalábbis egy ausztrál bártulajdonos szerint, aki Facebook profilján hosszú tirádában fakadt ki az alkalmazás ellen egy, a szakmai nehézségeket felpanaszoló helyi rendezvényszervező elméletét visszhangozva.
„Hajlamosak vagyunk elfelejteni mind közül a legfontosabb tényezőt. A Tinder tönkretette az élő zenét és a pubokat. Nézzük csak meg a melegeknek szánt hasonló alkalmazást!
A Grinder két évvel a Tinder előtt jelent meg a piacon. Akkoriban a Prahran út egy élettel teli, késő éjszakai, melegekkel által látogatott környék volt. Most pedig halott, de legalábbis haldoklik.
Most ugyanezt látjuk a Tinderrel. A fiatalok ma ezzel ’szedik fel’ a másikat. Látom a munkahelyemen is, állandóan rajta lógnak. Nem járnak már klubokba, vagy pubokba ismerkedni. A Tinder egyszerűen kinyírja a melbourne-i szórakozóhelyeket, de ez a helyzet egész Ausztráliában.
Amikor pedig összejön az első randi, akkor is inkább valami menő helyre viszik a lányt vacsorázni, és nem egy emberekkel teli zenés helyre. Én mondom, a Tindernek sok van a rovásán.
Sötét, kihívásokkal teli időket élünk. Muszáj lenne elszakítani a fiatalokat a telefonjuktól és visszaterelni őket a bárokba, hogy ott ismerkedjenek, vagy mindannyian lehúzhatjuk a rolót” – írta a Cherry Bar tulajdonosa.
Persze ez is egy érdekes kérdés, hiszen mondhatjuk azt is, hogy csupán egy olyan ember sirámait olvashatjuk, aki nem tartja a lépést az időkkel, ugyanakkor a feladvány kétségtelen: hogyan hódíthatóak vissza a fiatalok a telefonoktól. Egyáltalán: vissza kell-e őket hódítani?