Még a hozzánk hasonló átlagemberek is napi több tucat emailt kapnak, így aztán el lehet képzelni, mivel kell szembenéznie a nagyvállalatok vezetőinek. A mai összeállításból kiderül, melyik cégvezér milyen stratégiát követ, hogyan dolgozza fel a feldolgozhatatlant.
Tim Cook napi több száz emailt olvas el és válaszol meg (fotó: flickr.com / Valery Marchive / LeMagIT)
Az Amazon elnök-vezérigazgatója nem sokat vacakol, a hozzá érkező leveleket egyetlen plusz karakterrel megtoldva továbbítja a megfelelő embernek. Ez a karakter pedig a „?”.
Mint a Businessweek írta, egy-egy ilyen levélre az Amazon alkalmazottai úgy reagálnak, mintha időzített bombát kaptak volna, mert tisztában vannak vele, hogy maximum pár órájuk van a megfelelő válasz elkészítésére.
Arianna Huffington, Huffington Post
A világ egyik legnagyobb híroldalának társalapítója három egyszerű szabályt követ:
1. Fél órával lefekvés előtt már nincs email
2. Ébredéskor nem az emailek olvasása az első dolog
3. Amikor a gyerekeivel van, tilos a levelek olvasása
Utóbbit azzal magyarázza, hogy édesanyja halála előtt utoljára akkor vesztek össze, amikor az rászólt, hogy miért olvassa az emailjeit, miközben a gyerekeivel van.
Tim Cook, Apple
A világ egyik legnagyobb vállalatának első embere minden nap háromnegyed 4-kor kel, lévén munkamániás. Ebbe beletartozik az is, hogy gyakorlatilag az összes neki érkező emailt elolvassa – márpedig napi 700-800 darabot kap.
Bill Gates, Microsoft
A másik végletet Bill Gates jelenti, aki a jelek szerint sokkal jobban leosztja a munkát, hiszen csupán napi 40-50 levelet kap. Ezek közül is van, amit azonnal továbbít, másokra este fordít némi időt.
Eric Schmidt, Google
Eric Schmidt alapelve a Business Insider szerint az, hogy az összes, neki érkező levélre reagál valamit, még ha az csak annyi is, hogy „Megkaptam”. Az elve az, hogy ez a gesztus egyfelől egy pozitív kommunikációs lépés, másfelől a tisztelet jele is a részéről.