Nagy az Isten állatkertje – körülbelül ez volt az első reakciónk, amikor szembesültünk a Passenger Shaming nevű oldallal. Ezen ugyanis olyan, reptereken és repülőgépeken készített fotókat láthatunk, amelyek azt bizonyítják: egyeseket egyáltalán nem zavarja az, hogy nyilvános helyen, emberek között vannak.
(fotók: instagram.com/passengershaming)
A Passenger Shaming alapötlete egyszerű, mint a faék, és valószínűleg ezért olyan hatásos: az elégedetlen, felháborodott utastársak (és nem ritkán a stewardessek, reptéri alkalmazottak) küldhetik be a finoman szólva sem túl környezetbarát módon viselkedő emberekről készített fotókat.
Az ötlet kirobbanós sikerét jelzi, hogy a Facebookon 326 ezer, az Instagramon 254 ezer, míg a Twitteren több mint 15 ezer követője van, ami összességében közel 600 ezres tábor.
A fotókon látható emberi (?) viselkedés sok kérdést felvet, mert a melltartóra vetkőző nő, a fenekét vakaró férfi, a lábát az előtte ülő nyakába (vagy két ülés közti résbe) szuszakoló utas sok minden, csak kultúrembernek nem nevezhető.
Aki ült már repülőgépen, nyomorgott 2-3 (vagy több) órán keresztül a szűk ülésben, az alighanem pontosan át tudja érezni, milyen plusz erőfeszítést igényelhet még az ilyen figurák elviselése a közvetlen közelünkben.