Beépített táblagépek, saját navigációs rendszer, ingyenes WiFi, és még sorolhatnánk azokat a ma már lassan alapnak számító kiegészítőket, melyek nélkül elképzelhetetlen egy modern repülőtér. Vajon valóban így van? Bemutatunk ötöt a legjobbak közül Amerikából.
Fort Worth Nemzetközi Repülőtér (Dallas)
A texasi repülőtér a Samsunggal állt össze, hogy a több tucatnyi mobiltöltő állomás mellett olyan szolgáltatásokat nyújtson, mint a teljesen digitalizált parkolórendszer, ahol piros és zöld szín jelzi a szabad helyeket, így csökkentve az autóval kóválygás okozta stresszt. Ha ez nem lenne elég, külön appot készítettek a reptéri parkolásra, így előre megnézhetjük hol és mennyi szabad hely van, hogy ne a helyszínen kelljen bolyonganunk.
St. Paul Nemzetközi Repülőtér (Minneapolis)
Minneapolis repterén nem kevesebb mint 1200 iPad várja az utazókat, ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy a repülőtér különböző pontjai mellett gyakorlatilag az összes éttermi asztalnál van egy, amin nem csak csomó dolgot rendelhetünk (maximum negyedórán belül az asztalunkhoz is szállítják), hanem használhatjuk a Facebookot, a Twittert, és persze megnézhetjük az emailjeinket is. A WiFi egyébként ingyenes, a prémium szolgáltatásért 24 órára 3 dollárt kell fizetni.
O’Hare Nemzetközi Repülőtér (Chicago)
Lévén szó az Egyesült Államok egyik legforgalmasabb repteréről, nem csoda, hogy a chicagóiak mindent megtesznek, hogy maradéktalanul kiszolgálják az utasokat. Ezt segítik a FlySmart és a B4 You Board appok is, melyek segítségével ételt rendelhetünk a beszállókapuhoz, és egyéb ajánlatokkal is megszórnak minket, nem is beszélve természetesen a legfrissebb indulási hírekről.
Ennél azért egy fokkal izgalmasabb, hogy az O’Hare javában dolgozik egy olyan mobil platformon, amely segítségével az útlevelünket is bemutathatjuk, és a vámmal kapcsolatos teendőket is gyorsabban intézhetjük majd. A WiFi itt egyébként az első 20 percre ingyenes, utána 24 óránként 7 dollárt kell fizetni érte.
San Francisco Nemzetközi Repülőtér
Melyik másik reptér lehetne high-tech, mint a San Francisco-i – tehetnénk fel a kérdést a Szilícium-völgy közelségén morfondírozva, és hát nem is tévednénk nagyot. Rögtön ott van az indoo.rs által kifejlesztett beltéri navigáció, ami az eltévedt vagy csak össze-vissza keringő utasoknak nyújt segítséget céljuk megtalálásához bluetooth segítségével.
Aki a gépére várva dolgozna egy kicsit, az megteheti a 80 négyzetméteres közösségi irodában, ahol az ingyenes WiFitől kezdve minden szükséges segítség a rendelkezésére áll – írja a Huffington Post. A WiFi egyébként a reptér egész területén ingyen van.
Sacramento Nemzetközi Repülőtér
A sacramentói repülőtér B terminálját több mint egymilliárd dollárból újították fel 2011-ben, így aztán minden a létező legmodernebb benne, kezdve a hő-visszaverő tetőtől a speciális ablakokig, amelyek a fényt beengedik, a meleget azonban nem.
A rendszert úgy építették ki, hogy az utasok bárhol kinyomtathatják a beszállókártyát, és ellenőrizhetik, honnan indul a gépük, és ehhez semmilyen honlapot nem kell felkeresniük.