A japán mérnökökben lehet bízni, időről időre előállnak olyan ötletekkel, hogy az embernek a szája is tátva marad. A legújabb egy víz alatti város nem kicsit ambiciózus terve.
A modern Atlantiszt tervezte meg a japán Shimizu Corporation nevű mérnökcég, azzal a nem jelentéktelen különbséggel, hogy ezt eleve a víz alá gondolták el. A víz alatti városnak számos előnye van, például kevésbé van kitéve a Japánban igen gyakori földrengéseknek.
A hatalmas, 500 méter átmérőjű építményben hotelek, lakások és kereskedelmi egységek kapnak helyet, 3-4 kilométerrel a felszín alatt.
A felszínen csak egy hatalmas lebegő kupola látszik majd (és ezt is a víz alá tudják vinni rossz idő esetén), az igazi csoda azonban a víz alatt következik, ott ugyanis egy 15 kilométer hosszú spirál vezet az óceán aljáig.
A tengerfenéken pompás dolgok történnek majd, például mikroorganizmusok segítségével metánt állítanak elő szén-dioxidból, ritka ásványi anyagokat és fémeket bányásznak.
A Shimizu (és a vele együttműködő szervezetek, például a Tokiói Egyetem) szakemberei szerint akár 5 éven belül megépülhet az első egység, igaz, hátborzongató, 3 trillió jüanos (6252 milliárd forintos!) áron.
Az áramellátást generátorokkal oldják meg, amelyek a vízhőmérséklet változásából nyerik majd az energiát, a szállítást pedig dokkolók segítik. Minden spirál 5000 embernek nyújt otthont.
Őszintén szólva elképzelni sem nagyon tudjuk, milyen lenne a víz alatt élni, de az első képek amilyen futurisztikusak, olyan izgalmasnak is tűnnek.
(via)