Rengeteg lista kereng, melyik város milyen szempontból és kik számára a legjobb. Most éppen a diákokon a sor, hogy vajon melyik számukra a legjobb város a világon. Az első helyen Párizs áll, már második éve, rögtön utána a második London, aztán Szingapúr, Sydney és Zürich következik az első ötben.
A QS Best Student Cities ranglista helyezése sok mindentől függ, így az ott található egyetemek minőségétől, az életminőségtől, munkalehetőségektől illetve attól hogy mennyibe kerül finanszírozni az adott helyen az élet.
Az ötvenes listában a nyugati világ szinte minden nagyvárosa benne van. Igazából Párizs mindössze két ponttal győzte le Londont. A francia fővárosban 17 világszinten is számon tartott egyetem van, aránylag nem magasak a tandíjak, van munkalehetőség, egyben a világ egyik legrégebbi kulturális hagyományaival rendelkező, gyönyörű városa.
A diákok a tudományos élet kiemelkedő képviselőitől tanulhatnak, aránylag kis létszámú csoportokban. Párizs rendszeresen a legélhetőbb városok listáján is szerepel, ezt úgy tűnik, a diákok is így látják.
Londonban 22 listázott egyetem van, a világ oktatásának élvonala, világszínvonalú felszereltséggel, egyébként pedig a sokszínű kultúra, a kreativitás és az éjszakai élet központja. Azonban a megélhetés költségei már árnyalják egy kicsit a képet. London alighanem ezért maradt le az első helyről.
A tízben még Melbourne, Hongkong, Boston, Montreal, München. A versenyzők közé elvileg minden 250 ezer lakosnál többel rendelkező, legalább két listázott egyetemmel rendelkező város bekerülhet, de rengeteg egyéb szűkítő tényező van, melyeket már fentebb említettem, ami 50-re szűkíti a valódi szereplőket.
A közép-európai városokból Bécs és Prága került be, az előbbi a 15., az utóbbi a 45.