Az afganisztáni Badam Bagh női börtön lakói közül a legtöbben olyan „szörnyű" bűnöket követtek el, hogy el akartak válni, vagy nem akartak belemenni egy elrendezett házasságba, vagy egyikük éppenséggel rálőtt a férfire, miután az a fejéhez pisztolyt tartva erőszakolta meg. Ilyen „morális" bűncselekményekért ülnek a nők, és velük gyakran gyermekeik, akik a börtönben születtek.
Nuriának még 8 hónapot kell letöltenie büntetéséből. Bűne az, hogy el akart válni a férjétől. Kisfia már a börtönben született és egyike a bent élő 62 gyereknek.
A válás vagy a férj elhagyása Afganisztánban olyan komoly bűntett, hogy vannak nők, akik ezért 7 éves börtönbüntetést kaptak. Nuriát egy elrendezett házasságba kényszerítették bele, és amikor válásért folyamodott a bírósághoz, letartóztatták azzal, hogy el akart szökni a férjétől.
Nuria azt mondja, az esküvő előtt könyörgött az apjának, hogy ne kényszerítse bele a házasságba, de nem ért el semmit: „Aztán beadtam a válókeresetet a bíróságon, de ahelyett, hogy elválasztottak volna, engem helyeztek vád alá".
A férfit, akit szeret, és akinek a felesége szeretett volna lenni, szintén elítélték, ő az ország egyik leghírhedtebb börtönében tölti a büntetését.
Nuria kisfia a férjétől van, aki felajánlotta, hogy elintézné, hogy kiengedjék, ha visszatér hozzá, de a nő visszautasította.
Bár néhány új törvényt hoztak a tálib rezsim 12 évvel ezelőtti elűzését követően, a nők számára mégis kevés dolog változott, mert hiába az új szabályozás, ha szinte mindenütt a törzsi törvények érvényesülnek. A börtönben sokan írni, olvasni tanulnak, illetve például varrni, hogy legyen mihez kezdeniük, ha kiszabadulnak.
Két másik történet röviden: a fenti képen látható Mariam az őt ütlegelő férje elől menekült az afgán fővárosba, Kabulba, ahol azonban nem segítséget kapott, hanem megerőszakolták. Lelőtte a férfit, majd maga ellen fordította a fegyvert. Fejbe lőtte magát, de túlélte. Ítélet nélkül tartják fogva...
Aida drogfüggő férjétől menekült. A bíróság 6 évre ítélte, és mikor fellebbezni merészelt, további másfél évet csaptak a büntetéséhez. Várandós, gyermeke a börtönben fog megszületni.
„A nők szerepével kapcsolatos felfogás a legtöbb helyen nem változott, egyedül a törzsi törvények élnek és az ország legnagyobb részén semmit sem változott a nők helyzete" – állítja a Haider nevű, a nők jogaiért harcoló szervezet önkéntese.
„Vannak irányelvek és dokumentumok, még törvények is, de semmi sem változott" – teszi hozzá Zubaida Akbar, aki azért harcol, hogy a nőknek is járjanak azok a jogok (ügyvédek és segítők), amelyek mindenkit megilletnek.