Ha a németek nyerik a II. világháborút, Hitler Los Angelesbe költözik és Hollywood szomszédságából uralkodik a világon. Olyan, mint egy rossz második vonalbeli film, nem? Pedig voltak ilyen tervek, sőt megépült a központ is. Most megmutatjuk.
A II. világháború megnyerését követően a német diktátor Los Angelesbe költözik, ahol sztároktól körülvéve irányítja a környező hegyekben fekvő luxusbirtokról a birodalmát.
Miután közel 70 év távlatából jól kimosolyogtuk magunkat, most képzeljük el, hogy mindez nem csak egy morbid fantáziájú forgatókönyvíró elmeszüleménye, hanem egészen konkrét elképzelés volt. Olyannyira, hogy még a részben megépült ház maradványait is meg tudjuk mutatni.
A 30-as években ugyanis az Amerikában is jelen lévő náci-szimpatizánsok olyannyira biztosak voltak a Führer és a Harmadik Birodalom győzelmében, hogy több (egészen pontosan 4, mai összegben 66) millió dollárt költöttek egy luxusingatlan megépítésére, hogy Hitlert már kész főhadiszállás várja a dicsőséges bevonuláskor.
A háznak dízel hajtotta erőmű szolgáltatta volna az elektromosságot, hatalmas, több mint egymillió literes víztartály (a lenti két kép a két tartályt ábrázolja), 22 hálószoba, és még egy bombabiztos bunker teremtette volna meg a körülményeket Adolf Hitlernek és kísérőinek.
A további tervek között szerepeltek könyvtárak, uszoda, több étkező, és edzőterem is – ezek Németországból érkezett pénzekből épültek volna meg.
A hagymázas terveknek viszonylag hamar vége szakadt, hiszen a Pearl Harbour lebombázását követő napon (azaz 1941. december 8-án), amikor az Egyesült Államok belépett a II. világháborúba, a rendőrség razziát tartott az épületnél és az ott tartózkodó mintegy 50 amerikai nácit letartóztatta.
A mai képeket elnézve nehéz elképzelni a grandiózus terveket, a teljesen elhanyagolt maradványokon több a graffiti, mint a festék, és bármelyik pillanatban megérkezhetnek a buldózerek, hogy porig rombolják az amerikai történelem eme feledésbe merülő szeletét.
A helyszín külön érdekessége, hogy a közelben él például az a Steven Speilberg, aki rendkívül sokat foglalkozott a világháborúval és a holokauszt borzalmaival (elég megemlíteni az általa rendezett Schindler listáját).
A háború után egyébként volt egy pár év, amikor az épület művésztelep lett, például a regényíró Henry Miller is élt itt.