A 2020-as évet nyilvánvalóan a koronavírus-járvány határozta meg leginkább. Az egészségügyi dolgozók, orvosok, nővérek, ápolók álltak a frontvonalban, ugyanakkor rengetegen voltak mások is, akik kevésbé voltak szem előtt, de nélkülük sok minden nem működött volna, vagy nem úgy. Minisorozatunkban őket mutatjuk be.
A járvány első hulláma talán Olaszországot érintette a legsúlyosabban. Tavasszal egészen megrázó felvételek egész során láthattuk, ahogyan a kórházak képtelenek megbirkózni a rengeteg beteggel, a haldoklókkal. Március 27-én egyetlen nap alatt 969 ember veszítette életét.
Massimo Mancinelli Rómában taxisofőr. A márciusi karantén miatt bevétele 90 százalékát elveszítette, és azóta sem sokkal jobb a helyzet, hiszen a turisták és rendezvények hiánya megbénított a szektort.
A 60 éves férfi a CNN-nek azt mondta, jelenleg nagyjából a járvány előtti keresete 30 százalékát viszi haza.
„A turizmus és az üzleti élet teljesen leállt. A cégek engedélyezték az otthoni munkavégzést, a nagyvárosok pedig, különösen a történelmi belvárosi részek teljesen kihaltak mondjuk a két évvel ezelőtti helyzethez képest” – magyarázta.
„Az embereknek egyszerűen nincs igényük a helyváltoztatásra. A teljes szektor beállt, és még csak nem is látszik a megoldás” – tette hozzá Massimo Mancinelli.
Hasonlóképpen látja egy másik római taxisofőr, a fővárosban született és jelenleg is ott élő Andrea Carlieri, aki immár 15 éve ül a volán mögött és szállítja az ügyfeleket.
„A taxis iparág ma is teljesen lebénult a turisták, rendezvények, ünnepségek, koncertek hiánya miatt. Gyakran hallani a szolidaritásról, de a valóságban jóval kevésbé van jelen” – magyarázta a 48 éves férfi.
„Egészségügyi szempontból látok reményt, de úgy hiszem, a gazdaság helyzete 2021-ben is rendkívül rossz lesz” – vélekedett Andrea Carlieri.
(Fotó: pixabay.com)
A posztot a blog Facebook-oldalán kommentelhetitek.