Tragédiával is végződhet, ha mindenáron a tökéletes fotót hajszoljuk. A legtöbb ilyen eset Indiában történik, de már a horvát hatóságok is figyelmeztették a nyaralókat. Nem ér egy kép egy életet.
A szelfik ötször több ember életét követelik, mint a cápatámadások – mutatták ki indiai kutatók. 2011 októbere és 2017 novembere között ugyanis 259 ember halt meg világszerte szelfikészítés közben, míg a cápák 50 emberrel végeztek.
A szelfiáldozatok háromnegyede fiatal férfi – ők bátrabbak, hogy egy jó fotót készítsenek magukról, ám ennek a vége sokszor fulladás, ütközés, zuhanás vagy lőtt seb.
India világrekorder a szelfi miatti elhalálozások számában, eddig 159 ilyen esetről tudnak. Az országban 1,3 milliárdan élnek és 800 millió mobilkészülék van forgalomban. Főleg a fiatalok körében kedvelt, hogy képet készítsenek magukról vagy csoportjukról.
Az utóbbi időben vonat is gázolt el fiatalokat, akik éppen fotót akartak készíteni, vagy megfulladtak, miután beestek egy csónakból a vízbe szelfizés közben. A helyzet annyira súlyos az ázsiai országban, hogy már szelfimentes zónákat állítottak fel – ezek közül 16 Mumbaiban található.
India mögött Oroszország a második 16 halálesettel, míg az Egyesült Államokban és Pakisztánban 14-14 szelfi miatti tragédiáról tudnak. Az oroszoknál voltak esetek, amikor leestek hidakról és magas épületekről, és előfordult, hogy valaki meglőtte magát. A rendőrség néhány éve „Szelfizz veszélyek nélkül” címmel adott ki iránymutatást.
Amerikában a leggyakrabban meglövik magukat fegyverrel pózolás közben, és sokan esnek bele a Grand Canyonba is.
A horvát mentőszolgálat arra kérte a turistákat, hogy fejezzék be a bugyuta és veszélyes képek készítését, miután egy kanadai férfi a csodával határos módon túlélt egy 75 méteres zuhanást a Plitvicei-tavaknál.
Januárban, a tajvani híresség, Gigi Wu halt meg, miután beleesett egy szakadékba. A 36 éves nő arról volt híres, hogy hegycsúcsokon készített magáról bikinis képeket.
(Fotó: pixabay.com)