Szilveszter környékén elég furcsán hangozhat, de szakemberek állítják, a nyugati civilizáció akár már egy generáción belül felhagyhat az alkoholfogyasztással. Ha ez nem lenne elég, a dohány is eltűnik szerintük az életünkből.
A másnaposságot nem okozó, szintetikus alkoholok hatására megy majd végbe a változás – állította az Imperial College professzora. David Nutt szerint az új mesterséges alkoholok az alkohol népszerű hatását utánozzák majd, de nem járnak másnapossággal és fejfájással.
„Tíz-húsz éven belül a nyugatiak nem isznak majd alkoholt, ritka alkalmaktól eltekintve. A szintetikus alkohol lesz majd a kedvelt ital. Hasonlóképpen 10 éven belül a nyugati világban a dohány és a cigaretta eltűnik, és az elektromos cigaretták töltik be a helyüket” - tette hozzá a professzor.
Mindez azért is fontos lenne, mert 2014-15-ben 1,1 millió ember került kórházba csak az Egyesült Királyságban alkohol okozta problémákkal az Alkohol Tanács adatai szerint. Ez a nemzetgazdaságnak 3,5 milliárd fontos kiadást jelentett évente.
Nagyon úgy tűnik, hogy a szintetikus alkohol pozitív hatásait mindannyian élvezhetjük majd, és ez David Nutt szerint „jó irányba változtatja majd a kultúránkat”.
„Ha kevesebb lesz az alkoholmérgezés, akkor kevesebb lesz az erőszak is az utcákon, kevesebb hányás és egyéb kellemetlenség a városközpontokban” - tette hozzá az Imperial College professzora.
„Az alkohol több halálesetet okoz, mint a malária, az agyhártyagyulladás, a tbc és a dengiláz együttvéve. Nem lenne fantasztikus valami olyasmivel helyettesíteni az alkoholt, ami nem vezet halálhoz?” - tette fel a költői kérdést, megjegyezve, hogy „ez lenne a legnagyszerűbb közegészségügyi fejlesztés a világtörténelemben”.
(Fotó: pixabay.com/Bespirituosas)