Az a tipikus, hogy nagyon sokáig a férfiak boldogabbak, mint a nők, de egy friss kutatás szerint ez 85 éves korban megfordul. A pszichiáterek szerint érvelése első olvasásra kissé morbid
A 8000 brit felnőttet lekérdező kutatás eredményei szerint életük során a nők boldogtalanabbak és több komolyabb egészségügyi problémával is megküzdenek, mint a férfiak.
Mentális betegségekben viszont fej-fej mellett haladnak 25 és 34 éves koruk között: mindkét nem 18 százaléka küzd ezzel. A középkorú nők boldogság-indexe újra csökken és a 45 és 54 közöttiek negyede mentális betegségektől is szenved.
A kutatás 12 kérdésből állt, amelyekben a résztvevőknek az önbizalmukat, a szorongásukat és az alvászavaraikat kellett értékelniük. Aki a skálán 12 pontot, vagy annál magasabb pontszámot elért, azt a kutatók mentálisan betegnek tekintették.
Kate Lovett pszichológus szerint a nők általában azért boldogtalanabbak a férfiaknál, mert a háztartási felelősség nagyban az ő vállukat terheli. Idősebb korban, mikor a gyerekek kirepülnek, ez a nyomás csökken.
A szakember figyelmeztet azonban, hogy bár statisztikailag a nők azok, akiknek nagyobb az esélyük a depresszióra, de valójában a férfiak érzékenyebbek a betegségre, különösen a 85 év feletti korban magányosan élők.
(Fotó: pixabay.com/valtercirillo)