Három kínai kutató hasonlította össze a különböző szolgáltatók által kínált mesterséges intelligenciát. Talán némi meglepetésre az igazi verseny még csak nem is a Google-asszisztens és az Apple Sirije között volt. Az egyik kiemelkedett a teljes mezőnyből.
Nos, nem akarunk zsákbamacskát árulni: a kínaiak egyértelműen a Google mesterséges intelligenciáját hozták ki győztesnek. A Google-asszisztens IQ-ja 2016-ban 47,3 volt, a kínai keresőmotor, a Baidué 33, a Microsoft Bingé 32, a Siri pedig csak 24 pontot kapott.
Összehasonlításképp egy hatéves, átlagos gyermek IQ-ja 55,5 pont. Sokat kell még behozniuk a mesterséges intelligenciáknak, de a Google egyértelműen vezeti az MI IQ versenyt.
Miközben a mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az IT-szektorban, a Google és a Microsoft fejlesztései folyamatos növekedést mutatnak az IQ területén. 2014-ben a Google MI még csak 26,5-öt tudott, a Microsoft MI-jét 13,5-ön mérték, a Baidut és az Apple MI-jét pedig akkor még nem mérték.
Hatalmas pénzeket pumpálnak az MI fejlesztésbe mindenhol. 2017 első negyedévében 1,7 milliárd dollár ment el világszerte MI startup-ok támogatására, ami 84 százalékos növekedést jelent ebben a szektorban.
Előbb-utóbb egyre több helyen alkalmazzák majd a technológiát a folyamatok optimalizálására és a termelékenység növelésére is. Ez lesz talán a mesterséges intelligenciák elterjedésének legfontosabb hatása a GlobalData kutatása szerint.
(Fotó: pixabay.com/geralt)