Noha a pornó lassan a mainstream popkultúra részévé válik (azon most lehet vitatkozni, hogy ez jó vagy sem, de ez más kérdés), még mindig rengeteg előítélet, félreértés él vele kapcsolatban a köztudatban.
Az egyik nagy kérdés, hogy mi történik az agyunkban, miközben pornót nézünk. Az általánosan elfogadott vélekedés az, hogy az erősen irreális szexjelenetek károsak az egészséges párkapcsolatra.
Mi több, még az 1980-as években Douglas Kendrick professzor több tanulmányt is végzett a témakörben, és azt állapította meg, hogy a vonzó meztelen nők látványa a férfiakban csökkenti az aktuális partnerük iránt érzett vágyat, kevésbé találják őt vonzónak. Érdekes módon a nőkre nem így hatott a pornó.
Most viszont új tanulmány készült, méghozzá a Nyugat-Ontario Egyetem PhD-hallgatója, Rhonda Balzarini vezetésével, ami azt állapította meg, hogy Douglas Kendrick következtetései egyáltalán nem állják meg a helyüket.
Rhonda Balzarini kutatásában tízszer annyian vettek részt, mint a három évtizeddel ezelőtti felmérésben, és teljesen más eredményre jutottak. Lényegében azt állapította meg, hogy a pornónak semmi köze ahhoz, ahogyan a férfiak tekintenek az aktuális partnerükre.
„Semmi sem támasztja alá az eredeti megállapítást, mely szerint az ellenkező nemről látott vonzó képek befolyásolnák azt, ahogyan a férfiak partnerük szexuális vonzerejét, vagy az iránta érzett szerelmüket értékelik” – vonja le a következtetést a tanulmány.
A megállapítást természetesen nem hagyta szó nélkül Douglas Kendrick professzor sem, aki egyebek mellett azt jegyezte meg, hogy mivel sokkal több pornográf tartalomnak vagyunk kitéve, mint a 80-as években, ezért a friss kutatás résztvevői eleve elfogultan álltak a kérdéshez, azaz „a baj már megtörtént”.
(Fotó: pixabay.com/Wokandapix)