Egészen elképesztő képeket tartalmaz az a válogatás, amely a négy évtizeddel ezelőtti Nagy-Britannia nyomornegyedeit mutatja be az ország nagyvárosaiban. Mintha egy másik világ lenne a mai hétköznapokhoz képest.
Penészes falak, se fürdőszoba, se meleg víz, harmadik világbeli utcák – így nézett ki a mélyszegénység olyan brit városokban, mint Glasgow, Birmingham, Manchester, Leeds, Bradford és London az 1970-es évek elején. Az akkori Nagy-Britannia (különösen a lassan, de biztosan lecsúszó ipari városokban) a mostanitól egészen eltérő képet mutatott, ezt adják vissza szívszorító módon Nick Hedges képei.
A Make Life Worth Living című kiállításon (sok esetben első alkalommal) bemutatott fotók arra is felhívják a figyelmet, hogy míg ma a britek (és az európaiak) többsége adottnak veszi az elektromos áramot, a meleg vizet, a tetőt a feje fölött, addig pár évtizeddel ezelőtt ez messze nem volt így.
Nick Hedges összesen három évet töltött a hatvanas-hetvenes években a Shelter (Menedék) nevű jótékonysági szervezet megbízásából azzal, hogy megpróbálja megörökíteni a korszak nyomorát. Az 1966-ban indult szervezet azt a mítoszt próbálta meg lerombolni, hogy csak azok számítanak hajléktalannak, akik az utcán élnek, miközben megpróbálták megváltoztatni az emberek hozzáállását.
Ez volt az az időszak, amikor Nagy-Britanniában mintegy 3 millió ember élt a fotókon látható körülmények között, miközben a média nagy része a vietnami háborúval és más külföldi eseményekkel foglalkozott előszeretettel.
(via)