Aligha számított az egyik legnevesebb divatlap szerkesztője arra, amit lapja kapott az egyik cikk miatt, amely azt taglalja, hogy hivatalosan is elérkezett a „nagy fenekek korszaka”. Most tényleg rasszista lenne a Vogue?
Kim Kardashian
Az ominózus cikket (We're Officially in the Era of the Big Booty – azaz Hivatalosan is beléptünk a nagy popsik korába) jegyző Patricia Garcia arról elmélkedett, hogy a Kim Kardashianhoz és Jennifer Lopezhez hasonló hírességek előretörésével sikerült elfogadtatni a hölgyek hátsó részének méretét.
A cikk felhívja a figyelmet arra, hogy az utóbbi időben (némi képzavarral…) mennyire előtérbe került a hölgyek hátsója a klipekben és a mainstream bulvárban egyaránt, így aztán az számít ma igazán szexinek, aki meglehetős és formás fenékkel rendelkezik, és ezt nem is szégyelli megmutatni.
Patricia Garcia szerint a jelenség egyik úttörője Jennifer Lopez volt még a kilencvenes években, hiszen már akkor is többet beszéltek gyorsan legendássá váló hátsó feléről, mint énekesi, vagy színészi teljesítményéről (speciel ezt utóbbiakat ismerve nem is nagyon csodáljuk).
„Hátsójával a szó szoros értelmében kiemelkedett a kor többi szexszimbóluma közül, egyben jelezve a Gwyneth Paltrow, Kate Moss és az elképesztően hatalmas mellekkel rendelkező Pam Anderson fémjelezte korszaktól való távolodást” – írja a Vogue újságírója, aki emlékeztet arra, hogy Jennifer Lopez testrésze olyannyira különlegesnek számított, hogy egyes pletykák szerint több millió dollárra biztosította. Patricia Garcia aztán példaként hozza még fel Kim Kardashiant, Jen Seltert és Beyoncet is.
A cikk elég komoly felháborodást okozott, kritikusai közül akadt, aki egyenesen rasszizmussal vádolta, mondván, aki ilyet leír, az teljesen semmibe veszi a fekete és latin zene és kultúra történetét (speciel nekünk furcsa egy Garcia vezetéknevű újságírót ilyennel vádolni, de mindegy).
Akadt olyan, aki egyenesen azt állította, hogy a cikk szándékosan fogalmatlan és teljesen figyelmen kívül hagyja a sokszínűséget. Mások szerint a Vogue-nak fogalma sincs a valóságról, ha azt állítja, két „nem-fekete” nő kellett ahhoz, hogy a nagy feneket divatba hozza.
Mások azt írták, a cikk annak is bizonyítéka, hogy a Vogue két évtizeddel le van maradva, amikor azt sugallja, hogy egyes trendek csak akkor válnak elfogadhatóvá, ha a fehérek között népszerűvé válik.