A világ (vagy legalábbis az egyik fele) azon szörnyülködik, hogy a szaúdi nők nem ülhetnek a volán mögé, és az egyik vallási vezető kijelentését próbálja megemészteni, mely szerint a nők a petefészküket és majdani gyermekük egészségét kockáztatják, ha autót vezetnek. Közben nem árt emlékezni arra, hogy a múltban hasonlóan vad dolgokat állítottak teljes bizonyossággal a nőkről. Sőt...
Hippokratész azt vallotta, hogy az elmozdult vagy vándorló női méh hibás több egészségügyi problémáért is, kezdve a szélsőséges hangulatváltozásokon egészen a térdproblémákig. A betegségek attól függtek, éppen merre vándorolt szerencsétlen nőben a méhe.
2. A megnyomorított, törött lábfej szexi
Több mint 10 évszázadon keresztül kínai nők milliói voltak kénytelenek elszenvedni lábfejük megnyomorítását, annak az esztétikai elképzelésnek köszönhetően, hogy a parányi lábfej gyönyörű. A gyakorlatot csak 1912-ben tiltották be, ám (ahogyan az már lenni szokott) a módszer még évekig nem tűnt el. Az amerikai NPR közszolgálati rádió 2007-ben még meginterjúvolt olyan kínai nőt, akinek esztétikai okokból törték össze a lábfejét.
3. Az olvasás terméketlenné tesz
Dr. Edward Clarke, a Harvard egyetem belgyógyásza 1873-ban kiadott egy könyvet, melyben hosszan részletezi, hogy a túl sokat olvasó nők terméketlenné válnak, valamint elcsökevényesedik a méhük és a petefészkük. A jelenséget a tudós ember a vér áramlásával magyarázta: olvasáskor (egyáltalán: gondolkodás idején) ugyanis a vér nagy része az agyba áramlik, következésképp a méh és a petefészek nem kap belőle eleget.
4. Az autizmus a rossz anyák bűne
Nem is volt olyan nagyon régen, csak hét évtizede, amikor a Johns Hopkins Egyetem pszichiátere, Leo Kanner idegi alapú betegségként határozta meg az autizmust. Egy meglehetősen kis mintát használva arra a (téves) következtetésre jutott, hogy az autista gyermekek szüleinek jó része szenvtelen értelmiségi. Az autizmust így a szülői melegség hiányának tulajdonította.
5. A nők nem is akarnak szavazni
Miközben a 20. század elején az Egyesült Államokban egyre erősödtek a női egyenjogúságot követelő mozgalmak, a szüfrazsettek ellen szerveződő egyik szervezet (a National Association Opposed to Woman Suffrage) kiadott egy pamfletet, amelyben megpróbálta elmagyarázni, miért is rossz ötlet a női választójog.
Egyebek mellett azért, mert „a nők 90 százaléka vagy nem is akar választani, vagy nem érdekli; mert a nők az együttműködés helyett ezzel versenyhelyzetbe kerülnének a férfiakkal; és mert egyes államokban a férfiaknál nagyobb számú szavazó nő nőuralmat hozna létre".