Kampányt indított az ENSZ Nőügyi szervezete a szexizmus ellen, méghozzá a Google keresések alapján. Ugyanis az automatikus ajánlatok, melyek bizonyos szókapcsolatokra feljönnek a keresőmotoron, a leggyakoribb keresések alapján, még mindig a nők erőteljes hátrányáról tanúskodnak. Beszédes képet nyújtanak a témákra rákereső online társadalomról.
A keresőszavak (persze eredetileg angolul) a „nőknek kellene...", „a nőknek nem lehet..." volt, az automatikusan érkező kiegészítések pedig a többi között: „a nőknek otthon kell maradni", „a nőknek szolgálni kell, a konyhában a helyük", „a nőket meg kell fegyelmezni", „a nőknek tudniuk kell a helyüket", „a nőknek ne legyenek jogai" voltak.
Nem véletlen, hogy bár az élet több területén a nők helyzete sokat javult az elmúlt évtizedekben, még mindig nagyok az egyenlőtlenségek akár a fizetések, akár az oktatás, az egészségügyi ellátás elérése terén. A nőkkel szemben elkövetett erőszakos cselekmények pedig jóval gyakoribbak.
Nyilván nem véletlen, hogy több szervezet is jelentést és listát készít arról, hogy hol, milyen a világban nőnek, anyának lenni. A Világgazdasági Fórum listája szerint ötödik éve Izland az az ország, ahol a legkisebb a nők és férfiak közötti nemi egyenlőtlenség, és az sem meglepő, hogy rögtön utána a skandináv országokban van a nőknek leginkább lehetősége bekapcsolódni a politikai és gazdasági életbe. A legnagyobb a nemek közötti rés, a férfiak javára, Jemenben, Pakisztánban, Csádban.
Az egyenlőtlenségek, és így az előítéletek nagyon mélyen gyökereznek a társadalomban, hiába igazolódik be gazdaságilag és szociálisan is, hogy a nőknek helye van a munkaerőpiacon, az oktatásban.
(via)