Egy nonprofit szervezet azzal szeretné megkönnyíteni a halálos betegségben szenvedő gyerekek szüleinek e borzalmas helyzet feldolgozását, hogy gyönyörű portréképeket készít a gyerekekről és szüleikről. Kérdés, mennyit segíthet ez a kezdeményezés.
A Soulumination kimondott célja, hogy minél pozitívabb pillanatban kapja el a halálos betegséggel küzdő családot, így segítve őket a borzalmas helyzet feldolgozásában.
A szervezet megálmodója, Lynette Huffman Johnson több mint 25 éve fotóz családokat és gyerekeket. Életében a döntő fordulat 1996-ban következett be, amikor sógornője azzal a hírrel hívta fel, hogy kisbabája halva született és megkérte, készítsen egy fényképet a babáról. Ez a tragédia indította arra, hogy létrehozza a Souluminationt.
„Úgy gondoljuk, ezzel az életet ünnepeljük, a gyerekek szeretetét és elfogadását helyezzük előtérbe" – fogalmazott Lynette Huffman Johnson, akinek a munkáját ma már 40 önkéntes segíti.
A programban a felnőttek, például a szülők, elvesztésének fájdalmát is próbálják hasonlóképpen csökkenteni, az Angel Babies program a kisebb gyerekekre fókuszál.
Az egyikük például a nyitóképen is látható Jada, aki alig négy napot élt. Őt a szüleivel fényképezték le, akiknek csak a keze látszik. Csak 17 nap jutott a fenti képen látható Evannek is, aki egy Nekrotizáló enterocolitis nevű, a bélfal elhalásával járó betegségben veszítette életét.
Charlotte 2010. szeptember 14-én hunyt el.
Barry egy ritka genetikai rendellenességben, a Fanconi-anémiában hunyt el 2007-ben. A képen édesanyjával, Cindyvel látható.
Alig öt év jutott Blake-nek, aki 2006-ban hunyt el. Őt édesapjával örökítették meg.
Georgia a rák egy ritka fajtájában szenvedett, a képen édesanyjával, Alisonnal és édesapjával, Briannel látható.
Nem kell ahhoz szülőnek lenni, hogy az ember átérezze ezeknek a gyerekeknek és családoknak a tragédiáját. Miközben ez a poszt készült, folyamatosan az járt a fejünkben, hogy vajon tényleg könnyíthet-e a felfoghatatlan feldolgozásán egy ilyen kezdeményezés. Ti mit gondoltok?