Sajnos 2018-ban is sok híres (nem egy esetben legendás) személyiséget veszített el a világ. Akadtak közöttük szép kort megért, a saját területükön forradalminak számító személyiségek, és voltak olyanok is, akik fájdalmasan fiatalon távoztak közülünk. Az alábbi összeállítás természetesen a teljesség igénye nélkül készült és a blog nevéből adódóan kizárólag külföldi személyiségek szerepelnek rajta.
Stephen Hawking márciusban hunyt el
Az ír The Cranberries énekesnője alig 46 éves korában távozott közülünk január 15-én. Hotelszobájában találtak rá, halálát fulladás okozta. Együttese hét stúdióalbuma mellett két szólólemezt is kiadott, éppen egy stúdióban dolgozott új dalokon.
Hubert de Givenchy
A Givenchy divatház legendás névadója 91 éves korában, álmában hunyt el március 10-én. A Givenchy 1952 óta volt jelen a divatvilágban, Hubert de Givenchy 1995-ben vonult vissza a napi munkától. Olyan hírességek ruháit tervezte, mint Audrey Hepburn vagy Jacqueline Bouvier Kennedy.
Stephen Hawking
Az elmúlt évtizedek alighanem legnevesebb tudósa, számtalan tévéfilm, sorozat és dokumentumműsor szereplője 76 évesen halt meg, hosszú betegség után március 14-én.
Avicii
Az alig 28 éves DJ és producer számtalan slágert mondhatott magáénak. Már 2016-ban visszavonult a turnézástól egészségügyi problémákra hivatkozva. Április 20-án önkezével vetett véget életének.
Philip Roth
Az amerikai író a XX. század második felének egyik legfontosabb szerzője volt. Olyan regényeket írt, mint az Isten veled, Columbus, A Portnoy-kór vagy az Amerikai pasztorál. Rengeteg díjjal ismerték el munkásságát, kétszer nyerte el a Nemzeti Könyvdíjat, háromszor kapta meg a PEN Club Faulkner-díjában (ez egyedülálló teljesítmény), de kapott Pulitzer-díjat is. Több regényéből film is készült. Május 22-én hunyt el szívelégtelenségben.
Anthony Bourdain
A világ egyik legnevesebb sztárséfje 61 éves korában, június 8-án vetett önkezével véget életének. Könyvjei, sorozatai hozták meg számára az igazi hírnevet.
Aretha Franklin
A Soul királynője 76 éves korában, saját otthonában hunyt el augusztus 16-án. Régóta küszködött már rákkal. Karrierje lényegét nem a besöpört díjak adják (noha 44 Grammy-jelölése, ebből 18 győzelme elismerésre méltó), hanem az, amit a soul zene megteremtéséért, a nők egyenjogúságáért tett. Rengeteg sláger fűződik a nevéhez, mint a Respect, a Chain of Fools, a (You Make Me Feel Like) A Natural Woman és még hosszan sorolhatnánk. Ő volt az első nő, akit beiktattak a Rock and Roll Hírességek Csarnokába.
Neil Simon
A színpadi szerző, író, forgatókönyvíró több mint 50 Broadway-darabot jegyzett, köztük olyan klasszikus darabokat, mint az egyaránt Tony-díjas Mezítláb a parkban és Furcsa pár, a Biloxi Blues, a Hölgyem, Isten áldja! és még sorolhatnánk. Négyszer jelölték Oscar-díjra. Augusztus 21-én, 91 éves korában hunyt el.
Burt Reynolds
A Boogie Nights (ezért Oscar-jelölés járt), a Sztriptíz, a Smokey és a bandita mellett szinte felsorolhatatlanul sok filmben játszott a szeptember 6-án 82 évesen, szívrohamban elhunyt amerikai színész.
Stan Lee
A Marvel legendás korábbi elnöke november 12-én halt meg 95 évesen. Olyan szuperhősök megalkotásának volt tevékeny részese, mint Hulk, Thor, az X-Men vagy a Spider-Man.
(Fotó: NASA/Kim Shiflett)