Taylor Swift május 18-i, Los Angeles-i koncertje előtt, a Rose Bowl stadionban olyan kioszkot alakítottak ki, amelybe belesve meg lehetett nézni egy videófelvételen, hogy az énekesnő miként próbál.
Aki azonban kíváncsi volt és megnézte a videót, annak arcát titokban rögzítették, és a felvételeket egy Nashville-ben lévő műveleti központban ellenőrizték arcfelismerő szoftvert alkalmazva.
Olyan embereket kerestek, akiket korábban a sztár zaklatójaként azonosítottak – az adatbázisban több száz ember szerepel.
A stadionban nem kellett figyelmeztetni a jegytulajdonosokat, hogy felvétel készül róluk, mert magáncég rendezte a koncertet magánterületen. Azt egyelőre nem hozták nyilvánosságra, hogy sikeres volt-e az akció, vagyis sikerült-e bárkit lekapcsolni a zaklatók közül.
Taylor Swift joggal tart az atrocitásoktól, az utóbbi időben három zaklatót is lekapcsoltak, aki körülötte ólálkodott – az egyik még a házába is betört, ám a férfit mentális állapota miatt nem ítélhetik el.
A világon egyre több helyen alkalmaznak arcfelismerő rendszereket, bevásárlóközpontokban, repülőtereken és stadionokban, de ez volt az első alkalom, hogy kiderült, koncerten is bevetették.
Azonban a rendszernek még vannak hibái is. A tavalyi, cardiffi BL-döntőn a szoftver hibásan lehetséges bűnözőként azonosított kétezer embert, míg egy japán cég rendszerének gondot okoz, hogy felismerje a sapkát és szemüveget viselő embereket.
(Fotó: instagram.com/taylorswift)