Az rendben, hogy digitális világban élünk, de nem túlzás a mára kialakult telefonfüggőség? Bárhová megyünk, a telefonjába bújt embereket látunk, vagy olvasnak, vagy néznek rajta valamit, esetleg pörög a Facebook… Vajon hányszor nézzük meg a telefonunk egy nap?

Nos, egy kutatás szerint egy átlag brit 28-szor nézi meg a telefonját naponta. Vagyis óránként legalább egyszer és legalább 10 ezerszer egy évben. Ha elvennék tőlünk a kis gépet, biztosan megszenvednénk.
„Az okoseszközeink létfontosságú részévé váltak modern életünknek, időről-időre rájuk nézni a felhasználók második természetévé vált. Bár a kényszer-csekkolások aránya sokkal magasabb, mint képzeljük, a telefonunk nézegetése nemcsak mozgalmas életünket segítő rutinná, hanem rossz szokássá is vált” – mondta a felmérést megrendelő egyik online kaszinó szóvivője, Greg Tatton-Brown (ő már csak tudja…).
Minden harmadik okostelefon felhasználó gyakorlatilag függőnek tekinthető. „Olyanok vagyunk, mint a fogoly laborpatkányok, olyan füttyökre és hangjelzésekre reagálunk, amelyeket mérnökök építenek az okoseszközökbe, hogy függővé tegyenek bennünket” – vélte az OFF szerzője, Tanya Goodin.
„Nem csoda ha nehéznek találjuk eltenni az eszközeinket, amikor kifinomult neurotudomány és meggyőző technológia stimulálja az agyunkat, hogy akarjunk még többet belőle” – tette hozzá.
Ha úgy érzed elveszi az erőd, akkor itt az ideje egy kis digitális detoxnak.
„Egy rövid ideig tartó digitális elvonó, vagyis az, hogy egy időre képernyő nélkül maradsz, vissza tudja adni neked a minőségi alvást, a koncentrálóképességed, és leviszi a stressz-szintedet is” – mondta Tanya Goddin.
„Egy dán kísérletben egy csapat embertől egy hétre megvonták a Facebookot és a boldogság-szintjük szignifikánsan megnőtt” – hozott egy példát.
Persze egy rossz szokástól megszabadulni sokkal nehezebb, mint beszélni róla. De érdemes lenne megpróbálni!
(Fotó: pixabay.com/terimakasih0)