Az utóbbi hetekben, hónapokban több tragikus esemény, például a Linkin Park énekesének öngyilkossága is felhívta a közvélemény figyelmét arra, mennyire súlyos és alattomos betegség a depresszió. Nemrégiben egy átfogó nemzetközi tanulmány állította sorrendbe a világ leginkább depresszióra hajlamos nemzeteit – meglepő végeredménnyel.
Az OECD 25 országot vizsgáló felmérésének első helyén Izland áll, ahol a népesség 14 százalékát veszélyezteti ez a betegség. Őket Írország, Németország és Törökország követi 12 százalékkal.
Nem sokkal van lemaradva az Egyesült Királyság sem, a britek depressziós rátája 2 százalékkal van az uniós átlag felett. Érdekesség, de talán nem meglepő, hogy az adatok szerint több mint dupla annyian szenvednek a depresszió tüneteitől az Egyesült Királyságban, mint a görögöknél, olaszoknál, szlovákoknál és a lengyeleknél.
A briteknék tehát a 25-64 éves korosztályban (hasonlóan Luxemburghoz és Svédországhoz), a felnőtt lakosság legalább 10 százaléka szenved depresszióban, a nők között szignifikánsan többen, mint a férfiak között.
Az OECD átlaga szerint a nők 10, a férfiak 6 százaléka depressziós. A nemek eltérő adatai mellett kiugróan nagy különbséget mutat az iskolázottsági mutató is. A diplomások mindössze 7 százaléka, az érettségizettek 15 százaléka vallotta magát depressziósnak.
(Fotó: pixabay.com/PublicDomainPictures)