Az indiai Kalkutta városának Sonagachi nevű része egyike a világ legnagyobb vöröslámpás negyede. Több ezer, sokszor még a tízes éveikben is alig járó lány árulja itt a testét, sokszor alig napi 2 dollárt (kevesebb, mint 500 forintot) keresve.
Ezt az egészen elképesztő szegénységet, nyomort akarta megörökíteni a Londonban élő fotós, Souvid Datta. A 21 éves, egyébként (mint az a nevéből is kikövetkeztethető) indiai, Mumbaiban született fotográfus 8 évesen került az Egyesült Királyságba.
A negyedben természetesen nem szívesen látják az idegeneket, pláne nem a riportereket vagy a fotósokat. Souvid Datta mégis bejutott abba a városrészbe, ahol a legvisszafogottabb becslések szerint is mintegy 12 ezer (!!) 18 évesnél fiatalabb lány árulja nap nap után a testét azért, hogy ételt tehessen a családja asztalára.
Souvid Datta még tinédzserként, egy civil szervezet programja keretében tért vissza szülőhazájába, és így jutott el Sonagachiba. Mint mondja, teljesen lesújtotta a politikusok és a rendőrség korruptsága, és a mindennapos igazságtalanságok, amiket az ott élőknek el kellett szenvedni.
Ez az a városrész egyébként, melyről 2004-ben Oscar-díjas dokumentumfilmet forgattak Born Into Brothels címen, ami elsősorban a gyerekprostituáltak sorsát mutatta be.
Mint az Souvid Datta képeiből is kiderül, Oscar-díj ide vagy oda, az elmúlt tíz évben nem sok minden változott, annak ellenére sem, hogy jelenleg is elég sok civil szervezet próbál segíteni az ott élőkön.
A fotós reméli, hogy képei, ha másra nem is, arra jók lesznek, hogy párbeszédet provokáljanak, és hangot adjanak azoknak, akik hangját egyébként senki nem akarja meghallani – azoknak a kislányoknak, akiket sorsuk egészen embertelen körülmények közé kényszerített.
(via)