Aligha akad olyan ember, akit ne érdekelne, milyen lesz a (nem is olyan távoli) jövő. Egy előrejelzés szerint a 2080-as években a biotechnológiának köszönhetően mindennaposak lesznek a beültethető mesterséges, szuperérzékeny szervek, ami jó hír. Ami viszont rossz, hogy a Balkán és Dél-Európa elsivatagosodik.
Szavazz ránk a Goldenblog Közélet kategóriájában! Hálás köszönet érte!
A FutureTimeline.net jóslata szerint 70 év múlva olyan hiperintelligens, szupergyors számítógépek működnek majd, amelyek az elmúlt tízezer év minden emberi gondolatát végig tudnák pörgetni egy másodperc tízezred része alatt.
Az átlagember számára is elérhető lesz a biotechnológia, ami megbízhatóan működő szerveket, bionikus szemeket és nem romló hallást (és majdnem Supermanhez hasonló képességeket) jelent. Az agy működését is képesek lesznek befolyásolni, a teljesítményt nanoméretű interface-ekkel növelve meg.
És ha már az agy: az orvostudomány fejlődésének köszönhetően az agydaganat ötéves túlélési aránya közelíteni fog a 100 százalékhoz, ami szinte biztos gyógyulást jelent.
Elviselhetetlen forróság a nagyvárosokban
Ezeknél sokkal rosszabb hír, hogy folytatódik az állatfajok kihalása, hét évtizeden belül nem lesznek már például jegesmedvék, és a mezőgazdaságban is komoly károkat okoz majd a folytatódó klímaváltozás.
Az európai nagyvárosokban a nyár derekán általános lesz a 40 fok fölötti kánikulai forróság (ebből egyelőre csak egy-két hét ízelítőt kapunk, képzeljük el, milyen lesz mindez akár egy-két hónapon keresztül) .
Dél-Európában nem lesz ritka az 50 fok fölötti hőmérséklet sem, aminek következtében ezrek veszítik majd életüket. Spanyolország, Olaszország és a Balkán egy jelentős része elsivatagosodik, miközben az ottani klíma leginkább a most Észak-Afrikában szokásossá alakul át.
A hőség miatt egyre gyakoribbak lesznek az erdőtüzek és a szárazság nyomán több, ma még állandóan vízzel teli folyó kiszárad.
Alagút Európa és Amerika között
Nem szeretnénk ilyen negatív hangulatban befejezni a posztot, így a végén pár gondolat arról, hogy 2083-ra transzatlanti alagút köti majd össze Európát és az Egyesült Államokat, ami szupergyors utazást tesz lehetővé. Létezik már a teleportálás is, igaz, egyelőre még csak makroméretű tárgyakat lehet majd így eljuttatni egyik helyről a másikra.
Hét évtized múlva lesz egy, világszerte használt fizetőeszköz, és ember lép majd a Jupiterre – állítja a FutureTimeline.net.
Ezeket a jóslatokat persze jó játék végigolvasgatni és –gondolni, aztán majd kiderül, mi valósul meg belőlük.