Bár hivatalos bejelentés még nem történt, könnyen elképzelhető, hogy politikusi pályára lép Ashley Judd. A Szemtől szemben, a Ha ölni kell és számtalan egyéb film sztárja a hírek szerint Kentuckyban indulna a szenátusi posztért a republikánus Mitch McConnell, a szenátus kisebbségi vezetője ellenében. Összegyűjtöttünk pár olyan hírességet az elmúlt évtizedekből, akik politikusi pályára léptek.
Ashley Judd természetesen messze nem az első olyan híresség, aki politikai pályára léphet. A színészeknél maradva kezdjük a példálózást rögtön a volt kaliforniai kormányzóval, Arnold Schwarzeneggerrel. A republikánus színekben politizáló volt akcióhőst 2003-ban választották meg az Egyesült Államok egyik legfontosabb államának első emberévé, majd 2006-ban újraválasztották.
Az Európában talán kevéssé ismert példák egyike Bill Bradley, aki a hetvenes években a New York Knicks kosarasa volt, majd 1978-ban New Jersey szenátorává választották demokrata színekben. 2000-ben Al Gore ellenében indult a demokrata elnökjelöltségért is, ám nem járt sikerrel.
A James George Janos néven született Jesse Ventura profi testépítő volt mielőtt nem kis meglepetésre 1998-ban Minnesota kormányzójává választották. A szlovákiai magyar ősökkel rendelkező politikus a Reform Párt színeiben irányíthatta az államot, mindössze egy terminus erejéig.
A komikus Al Franken az Amerikában rendkívül népszerű Saturday Night Live szerzőjeként és szereplőjeként lett híres, majd ezt követően neves liberális véleményformáló rádiós műsorain keresztül (is). Demokrata színekben indult a szenátusi választásokon Minnesotában 2008-ban, nyert is és 2009-től mindenféle jogi hercehurcákat követően el is kezdte a munkát.
A muzsikusok közül Sonny Bono futotta be az egyik legnagyobb karriert. Az énekesnő Cher volt férje (a Sonny és Cher tagja) republikánusként lett képviselő 1994-ben. Ekkor már szép politikai karrier állt mögötte, hiszen azt megelőzően a kaliforniai Palm Springs polgármestere volt. 1998-ban hunyt el.
Végül de nem utolsósorban egy ilyen lista nem lehet teljes Ronald Reagan nélkül. A nyolcvanas években két ciklust végigszolgáló elnök a leghíresebb (és az elért pozíciót tekintve mindenképpen a legsikeresebb) politikus a listán. Ronald Reagan közepes színészi karriert követően két cikluson keresztül volt Kalifornia kormányzója, majd 1980-ban elnökké választották, 1984-ben pedig újraválasztották. 2004-ben hunyt el.