A több száz, a náci birodalmat dicsőítő fénykép között a német fotósok kezei közül kikerült néhány olyan is, amelyek egyáltalán nem a hadi sikereknek állítanak emléket.
A negyvenes évek elején a birodalom legelismertebb fényképésze volt Hugo Jaeger. Példátlan kapcsolatai voltak a felsőbb körökkel, ő fotózta Hitlert a legtöbb nyilvános szereplése alkalmával, néha pedig a magánéletben is. Amellett, hogy Hitler életét dokumentálta, jelen volt a birodalom fontosabb hadászati eseményeinél, beleértve Lengyelország invázióját is.
A varsói gettó hivatalos megalakításának évfordulóján a Life.com közzétett néhány képet, melyek nagyban eltérnek a többi, egy kaptafára készült fotótól. A legtöbb, hasonló beosztásban dolgozó német fényképész a náci vezetőkre és a hadi sikerekre koncentrált, Hugo Jaeger képein azonban alig látni német katonákat.
A fényképeken a gettókba kényszerített zsidók láthatók, akik egyáltalán nem ellenségesek a fényképésszel. Az nem világos, hogy pontosan mi volt a fotós célja a képekkel, de az szinte biztos, hogy az alanyait nem kényszerítették arra, hogy pózoljanak neki.
Azt sem tudjuk biztosan, miként kerülhetett ilyen jó viszonyba az ott élő emberekkel Hugo Jaeger. Alighanem azért teremthetett velük jó kapcsolatot, mert a többi művésszel ellentétben ő nem csak megrendelésre dolgozott, hanem valóban érdeklődött is az őt körülvevő dolgok iránt.
Valószínűleg beszélt pár szót az ott élőkkel és engedélyt is kért a képek készítéséhez. Ezért lehetséges, hogy a fényképek legtöbbjén mosolyognak neki az emberek.