Mint minden népről, így a britekről is élnek bennünk bizonyos előítéletek (legyenek ezek akár jók vagy negatívak), például arról, hogy teát isznak, halat esznek sült krumplival, és még hosszan sorolhatnánk. Éppen ezért érdekes egy kicsit a tények (például a statisztikai hivataluk által közzétett adatok) oldaláról megközelíteni az Egyesült Királyság lakóit.
A britekről bennünk élő kép szerint persze nemcsak teát, hanem elég sok alkoholt is isznak. Nos, a szigetországban élő felnőttek 60 százaléka legalább heti egy alkalommal fogyaszt szeszesitalt. Ellenben 81.7 százalékuk nem dohányzik, és pontosan kétharmaduk úgy érzi, hogy jó egészségnek örvend.
Érdekes, hogy 68 százalékuk inkább kisebb településen élne, ha tehetné, és nem nagyvárosban.
Ha már életmód, még mindig 77 százalékuk tévézik a hagyományos módon minden nap, vagy naponta több alkalommal, ugyanakkor 57 százalékuk napi rendszerességgel megy fel valamelyik közösségi oldalra, amivel a hollandok (65 százalék) után Európában a második helyen vannak.
Nem bíznak a kormányban
Nem lehet jó miniszterelnöknek lenni az Egyesült Királyságban (erről David Cameron alighanem hosszan tudna mesélni, most, hogy pár hónapja már ráér…), hiszen a brit felnőttek 83 százaléka egyáltalán nem bízik a saját vezetőiben.
Így aztán nem is olyan nagyon meglepő, hogy 53 százalékuk azt szeretné, ha „Nagy-Britannia olyan lenne, amilyen régen volt” (íme, a magyarázat a Brexitre).
A britek közül szinte minden felnőtt (92 százalék) legalább egyszer járt már életében külföldön. Ez például csak az amerikaiak feléről mondható el, persze nem ugyanaz a helyzetük.
Apropó amerikaiak: a britek kétharmada még mindig kedvezően viszonyul hozzájuk, ami csak addig hangzik jól, amíg ki nem derül, hogy 2002-höz képest ez 10 százalékpontos csökkenés.
Vallás
A britek 59 százaléka kereszténynek tartja magát, ám 61 százalék szerint a vallás mint olyan, negatív hatással van a világra, ami érdekes ellentmondás. Olyannyira, hogy csak 15 százalékuk gondolja a vallásról, hogy az pozitív dolog lenne.
Szex, párkapcsolat
A britek 62 százaléka úgy tartja, hogy az internet irreális elvárásokat kelt a szexszel kapcsolatban a fiatalokban. A statisztika szerint ugyanakkor a britek felének soha nem volt egyéjszakás kalandja (vagy a felének volt, ha úgy jobban tetszik).
A brit házasságok 58 százaléka végződik válással, ami viszont nagyon érdekes, hogy nem pár év után válnak el: a válással végződő házasságok átlagos hossza 32 év!
Nem gondoljuk, hogy ez bármilyen kapcsolatban lenne azzal, hogy 52 százalékuk szokott elfeledkezni partnere születésnapjáról, miként azzal sem, hogy gyakorlatilag pont ennyi köztük az egyedülálló.
A britek négyötödének semmi baja a mássággal, ők azok, akik elfogadják a homoszexualitást.
(Fotó: pixabay.com/geralt)