Miközben Magyarországról továbbra is sokan mennek el külföldre dolgozni és élni, olyannyira, hogy a számok lassan rekordot döntenek, a Magyarországon élő külföldiek közül sokan kifejezetten jól érzik magukat. Legalábbis ezt sugallja egy friss felmérés.
Eger (fotó: flickr.com / Eli Duke)
Nagy kérdés, hogy ha már valaki úgy dönt, nekivág a külföldi életnek, milyen irányba induljon el, melyik az az ország, ahol meg tud élni és lehetőleg jól is érzi majd magát. A magyarok közül a legtöbben Nagy-Britanniát, Ausztriát és Németországot választják, ám egy friss nemzetközi felmérés szerint akár maradhatnának is Magyarországon.
Legalábbis az InterNations kutatása alapján Magyarország egyáltalán nem rossz hely – persze elsősorban az itt élő külföldiek szemében. Az InterNations ugyanis minden országból 50 ott élő külföldit kért meg, hogy különböző megadott szempontok (boldogság, egészségügy, politikai stabilitás, stb.) alapján értékeljenek.
A végeredmény elég meglepő, talán nem is az, hogy Szingapúr végzett az élen (bár ez sem akármi), de érthető, hiszen az életminőséget nagyban javítja például a kitűnő (tömeg)közlekedés és a rend, még akkor is, ha utóbbit – európai szemmel – néha túlzott szigorral érik is el. Az egészségüggyel már annyira nem voltak elégedettek a válaszadók, akik közül minden harmadik drágállotta azt.
Ami Szingapúr első helyénél nagyobb meglepetés, az Ecuador második helyezése, ami elsősorban az emberek boldogsága magyaráz. A dobogóra még Ausztria fért fel a harmadik helyen, ezen szomszédos országként sok magyaráznivaló nincs, az ott élő külföldiek elsősorban az Alpok tiszta levegőjét, a jólétet és a biztonságot értékelték sokra.
A negyedik helyen Svájcot találjuk, amit szintén nem nagy meglepetés, nem úgy Portugália ötödik helyezése. A tízbe (sorrendben) befért még Spanyolország, Japán, Csehország, Németország és Dél-Korea.
Ami minket igazán érdekel, az Magyarország helyezése, nos, az az előkelőnek mondható 11., megelőzve (csak kiragadott példaként) Ausztráliát (13.), Franciaországot (14.), Hollandiát (16.), Kanadát (19.), Luxembourgot (20.), nem is beszélve a csak 31. helyet elérő Egyesült Királyságot.